Všeobecné info

Apartmány

Apartmánový dům Lordanić se nachází v chorvatském městečku Bibinje v Zadarské župě, vzdáleného 7 km od města Zadar, kde se nachází i místní mezinárodní letiště a 19 km od Biogradu na Moru. Apartmánový komplex slouží čistě pro potřeby členů Erbia klubu, díky čemuž zde naleznete ideální kombinaci naprostého soukromí i možnosti posezení s přáteli. Komplex nabízí mimo kvalitního ubytování také veliký bazén, vířivku, venkovní zázemí se zahradním grilem a Wi-Fi připojení zdarma ve všech prostorách.

Apartmány jsou vybaveny satelitní TV s plochou obrazovkou, kuchyňí se sporákem, mikrovlnnou troubou a veškerým zařízením pro vaši pohodlnou dovolenou. Na místě je k dispozici neplacené soukromé parkoviště.

Bibinje

Bibinje je malebné městečko nacházející se v Chorvatsku, přesněji na severu Dalmácie, nedaleko jednoho z neoblíbenějších středisek na Jadranu – Zadar. Bibinje má bohatou historii, o čemž svědčí velké množství historických památek, které se zde nacházejí. Za zmínku stojí především kostely Všech svatých a Umučení svatého Jana Křtitele.

Na okraji města se také nachází jeden z největších přístavů v Chorvatsku – Marina Dalmácie, který nabízí 1200 kotvících míst na moři a 500 na souši. Tento přístav však nijak neruší poklidný ráz městečka a pro milovníky přírody se v blízkosti nachází hned několik národních parků – Plitvická jezera, Krka a Kornati.

Apartmány se nacházejí v samém středu Bibinje, několik málo metrů od místních pláží a malé mariny. V blízkosti najdete také malé obchůdky, restaurace a bary.

Doprava a poplatky

Nejjednodušším způsobem dopravy je vlastním vozem po trase Praha -> České Budějovice -> Linz -> Gracz -> Maribor -> Záhřeb –> Zadar

Vzdálenost  z centra Prahy je 920 km a cesta trvá přibližně devět a půl hodiny.

Povinné poplatky při cestě osobním vozem do 3,5 tuny:

  • Rakouská dálniční známka (10 dní) = 9,5,- EUR
  • Rakouský tunel Bosruck = 5,- EUR
  • Rakouský tunel Gleinalm = 8,5,- EUR
  • Slovinská dálniční známka (7 dní) = 15,- EUR
  • mýto Slovinsko – Záhřeb = 48,- HRK (cca 6,4,- EUR)
  • mýto Záhřeb – Zadar = 125,- HRK (cca 16,6,- EUR)

Dopravní poplatky za týdenní pobyt jsou tedy cca 98,- EUR.

Alternativou může být doprava autobusem, který jede z pražského Hostivaře a staví přímo v chorvatském Bibinje, cca 10 min chůzí od apartmánů. Doba jízdy je zhruba 15 hodin a cena cca          1 400 Kč za dospělou osobu.

Využít můžete také leteckou dopravu, mezinárodní letiště se nachází v cca 7 km vzdáleném Zadaru.